Vánoční jarmark 2019

Už se stalo milou tradicí, že naše škola v jednom z posledních týdnů před Vánoci pořádá dobročinný vánoční jarmark. A stejně jako v minulých letech se na jeho programu podíleli hlavně studenti nižšího gymnázia, kteří si na tento podvečer připravili hudební vystoupení a také mnoho výrobků, které prodávali, aby vydělali peníze pro dvě děti, které škola podporuje v rámci projektu Adopce na dálku.

Nedílnou součástí jarmarku je také koncert žáků vedených paní profesorkou Novotnou, která s dětmi nacvičila krásné písně. Pak už se mohlo prodávat, kupovat, bavit se a diskutovat. Jako obvykle se jarmark stal skvělou příležitostí pro neformální setkání rodičů, žáků a učitelů.

A kromě toho všeho byl letos rekordní i výtěžek z prodeje – žáci vydělali přes 26 tisíc korun. Díky tomu může
naše škola podpořit o jedno dítě z rozvojové země navíc. O tom, které z potřebných dětí to bude, rozhodnou naši primáni, kteří se ve vánočním jarmarku angažovali nejvíce.


Krabice od bot 2018

Krabice od bot aneb Tercie A se připojila k charitativnímu projektu Diakonie Česko bratrské církve evangelické.

Letos jsme si tak s terciány říkali, že by bylo pěkné připojit se a pomoci druhým, kteří to v časevánočním potřebují více než my. Projekt Krabice od bot, kdy si zkrátka vezmete krabici a naplníte jispolečně či sami různými dárečky, hračkami a věcmi, které nemusí být nové, ale určitě by nějakémuchlapci či holčičce ještě udělaly radost. Pak už stačí krabici jen pěkně zabalit, napsat na ni komu jeurčena, zda-li děvčeti nebo chlapci a v jakém věku. Krabice pak zamíří k rodinám, kde se děti ocitlyv těžké životní situaci a rodiče si nemohou mnoho dárků pro děti dovolit.V tercii A se takových krabic podařilo zabalit hned osm což svědčí o tom, že nemyslíme pouzena sebe, ale dokážeme nejkrásnější svátky v roce vnímat jako čas, kdy je také potřeba podat pomocnouruku.

Hana Marešová, tercie A

Adopce na dálku

Studenti a učitelé naší školy se už několik let účastní projektu “Adopce na dálku” a stali se hromadnými adoptivními rodiči řady dětí:


Akash
V roce 2018 se mu podařilo s naší pomocí dostudovat.


Pevlin
Holčička z Ugandy, kterou letos – v r2018 podporujeme.


Rebecca
Rebecca žije se svojí matkou v Ugandě v malé vesnici Kizigo. Narodila se 2. září 1995. Její matka má zdravotní problémy a nemůže naplno pracovat, proto jsou na tom finančně špatně. Redecca doma pomáhá. Jejím úkolem je nošení vody a umývání nádobí. Ve škole jí velice dobře jde zeměpis, matematika, biologie a zdravověda. Mezi její záliby patří zpěv a hraní her. Rebecca je velice hezká a dobře vychovaná.


Rajkumar
Rajkumar se narodil 8. června 1993 v malé vesnici Kandugola v Indii. Jeho rodiče nejsou bohatí, ale velice je zajímá Rajkumarovo budoucí studium. Nebydlí se svojí rodinou, protože chodí do internátní školy. Až vyroste chce se Rajkumar stát doktorem. Je velice dobrý v matematice a společenských vědách.

Tříkrálová sbírka

Studenti se každoročně zapojují do Tříkrálové sbírky.