Class spirity 2023

Součástí preventivního programu školy jsou už tradičně tzv. class spirity, tedy pětidenní zážitkové programy pro tercie. Obě tercie tedy postupně první a druhý týden v říjnu odjely do penzionu Na Statku v Najdku u Jindřichova Hradce, který nám poskytuje veškeré zázemí, příjemné ubytování i nádhernou přírodu. Dokonce i počasí nám přálo, takže jsme veškerý možný čas trávili venku.
Program byl jako obvykle pestrý a velmi nabitý, o ten duchovní se jako vždy postarali naši školní kaplani – p. K. Matlok a p. M. Mikuláštík. Stejně jako v minulých letech doplnili organizující učitele i naši starší studenti, tentokrát to byli žáci sexty B Lucie Hlaváčková a Magdalena Vítková a Pavel Krištůf a Vít Cibulka.
Podle reakcí žáků kurzy splnily svůj účel – studenti odjížděli s mnohými zážitky, s poznatky o sobě samých či o svých spolužácích a třídní učitelky s novými podněty pro další práci s třídním kolektivem.

Class spirity 2021

Součástí preventivního programu školy jsou už tradičně tzv. class spirity, tedy pětidenní zážitkové programy protercie. Obě tercie tedy postupně první a druhý týden v říjnu odjely do penzionu Na Statku v Najdku u JindřichovaHradce, který nám poskytuje veškeré zázemí, příjemné ubytování i nádhernou přírodu. Dokonce i počasí nám přálo,takže jsme veškerý možný čas trávili venku.Program byl jako obvykle pestrý a velmi nabitý, o ten duchovní se jako vždy postarali naši školní kaplani – p. K.Matlok a p. M. Mikuláštík. Stejně jako v minulých letech doplnili organizující učitele i naši starší studenti, tentokrátto byli žáci sexty B Lucie Hlaváčková a Magdalena Vítková a Pavel Krištůf a Vít Cibulka.Podle reakcí žáků kurzy splnily svůj účel – studenti odjížděli s mnohými zážitky, s poznatky o sobě samých či o svýchspolužácích a třídní učitelky s novými podněty pro další práci s třídním kolektivem.