Školní Den Země

Starší studenti připravují a vedou trasy ekologických exkursí (např. Prokopské údolí, Šárecké údolí, Koněpruské jeskyně, Posázaví, Voděradské bučiny, Brdy, Český kras, Štěchovická elektrárna, Ekotechnické muzeum, Stromovka, Mořský svět a mnoho dalších).

Ekokurzy

Každý rok na přelomu května a června vyráží kvarty postupně do Krkonoš na tradiční Ekokurz. Jedná se o přírodovědně zaměřený pobyt, během kterého žáci poznávají faunu i flóru Podkrkonoší i samotných hor.
Kromě upevnění biologických znalostí a podnikání různorodých, především venkovních aktivit také v rámci orientačního běhu trénují svou orientaci v cizím prostředí. Samozřejmostí je i celodenní výlet za přírodními krásami Krkonoš. V minulých letech jsme navštívili Pančavský vodopád, Labskou boudu i pramen Labe. Někteří měli štěstí či smůlu, že byl pramen Labe ještě pod sněhovou nadílkou. Pokud počasí dovolí je součástí kurzu i vyjížďka na huculech – koních, kteří obhospodařují chráněná území Krkonoš.

Protože se jedná o vzdělávací kurz, nechybí každovečerní testíky prověřující, co se žáci přes den naučili. S kurzem se pak loučí večerním opékáním buřtů, zpíváním u táboráku a drbáním místích koz.