Zkrocení zlé ženy v podání KG

Školní představení ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY o hubaté Kateřině a jejím důmyslném krotiteli Petruchiovi uvádí Křesťanské gymnázium ve své dvanácté divadelní sezóně. Zábavná podívaná s Dorotkou Švandovou, Maruškou Zvěřinovou v roli Kateřiny a Matyášem Vackem, v alternaci s Františkem Chudobou jako Petruchiem patří k nejzábavnějším z našeho dosavadního repertoáru. Komedii, ve které Shakespeare ukázal snad všechny polohy mužského a ženského pohledu na lásku, charakterizuje její režisérka Nika Štěpánková jako hru o touze člověka patřit k jinému člověku, o hledání šťastného partnerství a také o tom, že tělesná chemie bývá silnější než rozum.

Představení je zasazeno do 20. let minulého století, kdy se rozmáhalo hnutí feministek a to právě využila naše Kateřina, aby odradila své možné nápadníky. Utíká se do role zlé ženy, které se muži oprávněně bojí, neboť je uráží a zesměšňuje.

Celý děj je v angličtině, ale jazykově přístupný i začátečníkům. Letošní představení už zhlédli studenti z Chrudimi, Pardubic, Jihlavy, Plzně a Brna a všude jsme se setkali s výbornou atmosférou a nadšením z výkonů našich „herců“. Reakce většiny diváků vystihuje vyjádření jednoho z nich: „Velmi mne upoutal děj. Hercům bylo výborně rozumět a ve spojení se stručným úvodem do děje v češtině bylo snadné příběh pochopit.“ Myslím, že divadlo je přínosem pro obě zúčastněné strany, které si ho užívají stejnou měrou. Každoročně se setkáváme s velkým úspěchem a naši studenti předvedli letos opět 100% výkon. Patří jim velký obdiv a dík za jejich herecké výkony a skvělou reprezentaci Křesťanského gymnázia.

Zpětná vazba: „Účinkující hráli s velkým nasazením a všichni měli role perfektně zvládnuté, včetně výslovnosti. Představení v rytmu „swingu“ byl nevšední a bezvadný nápad včetně „retro garderoby“. Všichni hráli s chutí tuhle pěkně „vykoštěnou“ hru, kde původní „saň“ netušila, že za 400 let z ní bude feministka s cigárkem. Vynikající myšlenka! Velký obdiv a dík patří Tobě Zuzo a paní režisérce. Jsem přesvědčená, že „labuť avonská“ by tuhle inovaci ocenila a rozhodně se její nedotčené kosti ani trochu v hrobě nevrtěly.“

Zuzana Procházková, učitelka anglického jazyka