Republiková kvalifikace v mezinárodní debatní soutěži v německém jazyce

Dne 20. května 2024 se uskutečnila republiková kvalifikace mezinárodní debatní soutěže Jugend debattiert in Europa (česká část). Jako hostitelská škola byla vybrána Deutsche Schule Prag.  

Sešli se studenti se svými učiteli z osmi různých škol, aby sledovali anebo debatovali o postup do semifinále. Naši školu reprezentovaly Klára Švandová a Daniela Marušková (obě ze septimy B). Studenti debatovali v prvním kole o tom, jestli mají být soukromé lety nějak omezeny. V druhé debatě šlo o zákaz pronájmu soukromých bytů přes internetové platformy. Viděli jsme dvě zajímavé debaty, a určitě pro poroty nebylo jednoduché vybrat z osmi debatujících čtyři, kteří postupují dále. O to větší radost jsme měli, když jsme slyšeli, že obě holky postoupily: Daniela jako debatující, Klára jako náhradník.

Chtěla bych poděkovat všem studentům z našeho mladého debatního kroužku, protože bez nich bychom nemohli oslavit takový úspěch – vždyť debatování je týmová práce.  

Republiková kvalifikace na Moravě se bude konat v pátek, 24. května 2024 v Brně, semifinále pak ve středu, 5. června 2024 na naší škole. Držíme našim holkám palce.

Dr. Silke Gester, školní koordinátorka projektu Jugend debattiert in Europa